Fundacja ORCHidea – Poznań | Wielospecjalistyczne wsparcie osób z deficytami neurologicznymi
Diagnostyka i leczenie padaczki
DIAGNOSTYKA
I LECZENIE PADACZKI
Rehabilitacja w schorzeniach neurologicznych
REHABILITACJA
W SCHORZENIACH NEUROLOGICZNYCH
Prozdrowotny klub seniora
PROZDROWOTNY
KLUB SENIORA
szkolenia

SZKOLENIA

Aktualności

Wielkopolska INFOlinia Wsparcia 

Data dodania: 12 / 05 / 2020

Samorząd Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną od miesiąca maja 2020 r. uruchamia Linię Wsparcia psychologicznego, informacyjnego i doradczego
dla mieszkańców województwa wielkopolskiego.

Wielkopolska Linia Wsparcia dostępna jest w godzinach od 8.00 do 20.00 przez 7 dni w tygodniu pod wskazanymi poniżej numerami telefonów lub adresami e-mail.

Ze wsparcia mogą skorzystać osoby starsze, osoby w kryzysie psychicznym oraz osoby doświadczające przemocy.

Wsparcie dla seniorów – Fundacja ORCHidea
Wsparcie dla osób doświadczających przemocy – PCPS
Wsparcie dla osób w kryzysie psychicznym

 

Infolinie dostępne będą codziennie, 7 dni w tygodniu, w godzinach od 8.00 do 20.00.

Telefon dla wielkopolskiego seniora został uruchomiony w celu przeciwdziałania samotności i izolacji osób starszych w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Mogą z niego skorzystać wszyscy seniorzy z województwa wielkopolskiego, którzy potrzebują rozmowy, porady bądź pomocy, również psychologicznej.

Infolinię prowadzi nasza Fundacja ORCHidea, która od kilku lat wspiera osoby starsze oraz dotknięte chorobami neurologicznymi w Wielkopolsce. Poprzez swoje działania stwarza możliwość szybkiej, fachowej i wielospecjalistycznej pomocy wszystkim osobom wymagającym wsparcia terapeutycznego oraz psychologicznego.

W celu uzyskania wsparcia należy zadzwonić pod nr telefonu 782 271 227 lub napisać e-mail na adres: 

fundacjaorchidea@poczta.fm

„Senior w formie”

Data dodania: 04 / 05 / 2020

Fundacja ORCHidea, wspólnie z seniorkami z Gminy Komorniki zaprasza do udziału w projekcie „Senior w formie”, który jest współfinansowany ze środków budżetu Gminy Komorniki.
Aktualnie wszystkie siły koncentrujemy na akcji szycia maseczek bawełnianych, które zostaną przekazane potrzebującym mieszkańcom.
Planowane jest również wspólne spotkanie przy kawie oraz trening językowo-poznawczy.

„POMYŚLny trening”

Data dodania: 02 / 04 / 2020

W ramach projektu „POMYŚLny trening dla mieszkańców powiatu poznańskiego” seniorzy otrzymają książki z ćwiczeniami oraz będą mogli skorzystać z organizowanych przez Fundację warsztatów. Wszystkie informacje można uzyskać telefonicznie bądź mailowo

„Wsparcie w chorobie” Komorniki

Data dodania: 31 / 03 / 2020

Zapraszamy mieszkańców gminy Komorniki do udziału w projekcie i do kontaktu z Fundacją ORCHidea. Projekt „Wsparcie w chorobie” jest współfinansowany ze środków budżetu Gminy Komorniki.

„OWRS”

Data dodania: 07 / 02 / 2020

Od stycznia 2020 roku Fundacja ORCHidea kontynuuje realizację projektu pn. „OWRS – Wsparcie w chorobie”, skierowanego do mieszkańców Poznania z orzeczoną niepełnosprawnością, współfinansowanego ze środków budżetu Miasta Poznania”

„Osobowość Roku 2019”

Data dodania: 08 / 01 / 2020
Z dumą informujemy, że nasza Wiceprezes, Aleksandra Orchowska, została nominowana w prestiżowym Plebiscycie Głosu Wielkopolskiego „Osobowość Roku 2019” w kategorii działalność społeczna i charytatywna.
Do 15 lutego 2020 można głosować wysyłając sms o treści PDS.1 pod nr 72355 (koszt 2,46 zł z VAT).
Zachęcamy do głosowania!
https://gloswielkopolski.pl/p/kandydat/aleksandra-orchowska%2C1129177/

Kompleksowe wsparcie w chorobie

Data dodania: 04 / 11 / 2019

Projekt Kompleksowe wsparcie w chorobie jest współfinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Jest realizowany od czerwca 2019 roku do końca listopada 2019 rokuna rzecz 14 mieszkańców województwa wielkopolskiego po udarze/urazie mózgu bądź z chorobą neurodegeneracyjną, bez orzeczonej niepełnosprawności.

W ramach projektu uczestnicy korzystają z indywidualnego specjalistycznego wsparcia neurologa, psychiatry, psychologa, neurologopedy i/lub fizjoterapeuty. Ponadto uczestniczą w spotkaniach grupowych tj. treningi czynności życia codziennego, zajęcia arteterapeutyczne, grupy wsparcia, choreoterapia i treningi umiejętności społecznych.

Projekt OWRS- Wsparcie w chorobie

Data dodania:

Projekt OWRS – Wsparcie w chorobie jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Poznania. Jest realizowany od stycznia 2019 roku na rzecz 18 mieszkańców Poznania z niepełnosprawnością nabytą w wyniku udaru/uraz mózgu bądź choroby otępiennej.

W ramach projektu uczestnicy korzystają z indywidualnego specjalistycznego wsparcia neurologa, psychologa, neurologopedy i/lub fizjoteraputy. Ponadto uczestniczą w spotkaniach grupowych tj. treningi czynności życia codziennego, zajęcia arteterapeutyczne, grupy wsparcia, choreoterapia i treningi umiejętności społecznych.

Poznanianka Roku 2019

Data dodania: 30 / 10 / 2019

Wiceprezes Fundacji ORCHidea, Aleksandra Orchowska, nominowana w Plebiscycie Poznanianka Roku 2019!

Serdecznie zapraszamy do oglądania

 

 

 

 

 

Historia Grzegorza

Data dodania: 29 / 10 / 2019

Historia Grzegorza, 46-latka po dwóch udarach mózgu. Opowiada o zdarzeniach, które mogą przytrafić się każdemu z nas i o faktach, o których warto wiedzieć.

To wszystko w szczerej rozmowie.

Dziękujemy Grzegorzowi i zapraszamy do oglądania.

 

Kompleksowe wsparcie osób po udarach / urazach mózgu

Data dodania: 22 / 10 / 2019

Kompleksowe wsparcie osób po udarach/urazach mózgu. Diagnoza i terapia, prowadzone przez specjalistów z doświadczeniem klinicznym. Terapia z wykorzystaniem narzędzi, także autorskich, poprawiająca funkcjonowanie w sferze ruchowej i poznawczej. Uśmiech podopiecznych stanowi najlepszą rekomendację😁.

Zapraszamy.

„POMYŚLny trening”

Data dodania: 21 / 10 / 2019

Z radością informujemy, że mamy już gotowy skład książki „POMYŚLny trening”, która została opracowana przez naszych specjalistów w ramach projektu współfinansowanego ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego pn. ” Kompendium i ćwiczenia wsparciem dla osób po udarach mózgu”. Wkrótce trafi do wielkopolskich szpitali, OPSów i placówek rehabilitacyjnych.
Wielka radość.

Spotkania z Psychologiem

Data dodania: 20 / 10 / 2019

Spotkania z psychologiem są organizowane w ramach projektu „Poprawa stanu fizycznego i psychicznego seniorów”, który jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Poznania. #poznanwspiera