Fundacja ORCHidea – Poznań | Wielospecjalistyczne wsparcie osób z deficytami neurologicznymi
Diagnostyka i leczenie padaczki
DIAGNOSTYKA
I LECZENIE PADACZKI
Rehabilitacja w schorzeniach neurologicznych
REHABILITACJA
W SCHORZENIACH NEUROLOGICZNYCH
Prozdrowotny klub seniora
PROZDROWOTNY
KLUB SENIORA
szkolenia

SZKOLENIA

Nowoczesna terapia – rękawiczką stymulującą korę mózgową

Nowoczesna terapia poprawiająca funkcje ruchowe i czuciowe ręki:

Terapia jest uzupełnieniem rehabilitacji, stymulacja rękawiczką ma za zadanie poprawić czucie oraz sprawność ręki osób po uszkodzeniach mózgu, takich jak udar, uraz.

Jednorazowa sesja trwa 60 minut, a ilość zabiegów uzależniona jest od indywidualnych potrzeb.  Obserwuje się lepsze rezultaty rehabilitacji w połączniu stymulacji rękawiczką wraz z rehabilitacją/terapią ręki.

Na ten moment jesteśmy jedynym miejscem w Poznaniu, gdzie prowadzona jest terapia za pomocą rękawiczki stymulującej korę mózgową.

W Fundacji jest możliwość skorzystania zarówno ze stymulacji rękawiczką wraz z terapią ręki.

Tak, aby zmaksymalizować efekt terapeutyczny. Zajęcia prowadzone są na tablicach manualnych, piłkach, itd., w terapii wykorzystujemy też nowoczesne sprzęty multimedialne tj. Nintendo Wii czy Neuroforma.