PROJEKT 14

W ramach projektu „Droga do zdrowia” fundacja zapewnia kompleksową wczesną wielospecjalistyczną rehabilitację, prowadzoną przez wykwalifikowanych specjalistów oraz terapeutów, z zastosowaniem nowych technologii, u 12 osób z chorobą o podłożu neurologicznym (np. udary i urazy mózgu, po operacji guza mózgu, z innymi chorobami neurologicznymi powodującymi niepełnosprawność ruchową i/lub poznawczą). Stacjonarne wsparcie jest prowadzone w lokalu wynajmowanym przez Fundację ORCHidea w Poznaniu przy ul. Hetmańskiej 15-19, wyposażonym w multimedialne programy terapeutyczne, neuroformę, pomoce rehabilitacyjne oraz przestrzeń warsztatową.
W ośrodku prowadzona jest terapia specjalistyczna na podstawie indywidualnych potrzeb (np. psychologiczna, fizjoterapeutyczna, neurologopedyczna, a także treningi czynności życia codziennego (higiena i dbałość o wygląd zewnętrzny, przygotowywanie posiłków i innych umiejętności praktycznych).
Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.