Innowacja Fundacji

Czy wiesz, że w projekcie Generator Dostępności powstała innowacja wspierająca komunikację z osobami z demencją?
Możesz pobrać ją tutaj: https://innowacje.rops.poznan.pl/2023/02/14/264631/
Dzięki pracy Fundacja ORCHidea powstał ALBUM POTRZEB, który opiekunowie formalni jak i nieformalni, a także specjaliści wspierający osoby z demencją mogą wykorzystać w codziennym kontakcie.
Narzędzie zawiera profesjonalnie wykonane zdjęcia, przedstawiające różne czynności/ przedmioty, które zostały wybrane przez samych seniorów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w łatwy sposób rozpoznać ich rzeczywiste potrzeby, zainteresowania czy preferencje.
Ważnym elementem Albumu jest miejsce na wpisanie informacji osobistych – to szczególnie ważne dla osób, które dopiero rozpoczynają współpracę z seniorem/ seniorką.
Przygotowany został także scenariusz spotkania składającego się z części wykładowej o demencji oraz części dotyczącej korzystania z Albumu, jego celu i sposobu wykorzystania. Ponadto powstał przewodnik dla opiekunów – pełniący rolę informatora o demencji.
Zespołowi pracującemu nad innowacją dziękujemy za przełamywanie barier komunikacyjnych –
dobra robota!