Szkolenie

Na szkoleniu powiemy o tym, jak zmienia się funkcjonowanie osoby w podeszłym wieku w wyniku procesów starzenia się, jakie są obszary wsparcia funkcjonowania poznawczego oraz jakie zmiany pojawiają się w układzie nerwowym, wraz z wiekiem. Przyjrzymy się w szczególności zmianom w funkcjonowaniu pamięci, języka, uwagi, koncentracji oraz jak można je wspierać. Poruszymy zagadnienie neuroplastyczności oraz jak wspomagać procesy kognitywne u osób starszych, a także jak zmiany w narządach zmysłu (w tym wzroku) mogą zmieniać funkcjonowanie osoby starszej w życiu codziennym.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które pracują z osobami starszymi, w klubach seniora, terapeutów, absolwentów, studentów kierunków wydziałów społecznych, pracowników OPS, DPS.

Prowadząca: mgr Adrianna Świętek
Jest absolwentką UAM na kierunku Kognitywistyka. Uczestniczyła w licznych warsztatach dotyczących terapii funkcji poznawczych, afazji czy innowacji tworzonych na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz szkoleń na rzecz organizacji pozarządowych. Pracowała w Fundacji ORCHidea na stanowisku Animator Senioralny, obecnie jako Terapeuta. Zajmuje się prowadzeniem treningów poznawczych w Prozdrowotnym Klubie Seniora czy dla dorosłych osób po udarach/urazach mózgu.

Szkolenie odbędzie się 26.11.2020 r.
Szkolenie odbywa się online,
w godz. 10.00-13.00.

Koszt szkolenia to 200 zł, każdy z uczestników otrzyma książkę przeznaczoną do treningu funkcji poznawczych oraz zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.
Warunkiem przyjęcia na listę uczestników jest dokonanie wpłaty w wysokości min. 60zł, zapewniającej „rezerwację miejsca” oraz opłacenie całości do 22 .11.2020.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, potwierdzonych wpłatą.

Fundacja ORCHidea, Nr konta: 18 1750 0012 0000 0000 3706 6389
Osoby chętne zapraszamy do przesyłania zgłoszeń na adres fundacjaorchidea@poczta.fm
bądź telefonicznie pod nr 782 271 227 lub 601 493 705.