Terapia rękawiczką

Zastosowanie rękawiczki stymulującej korę mózgową jest nowoczesną formą terapii poprawiającej funkcje ruchowe i czuciowe ręki.Urządzenie składa się z generatora impulsów oraz rękawiczki z elektrodami umieszczonymi na opuszkach palców. Dostępne są różne rozmiary rękawiczek, tak aby dopasować ją indywidulanie do wielkości dłoni, zarówno na prawą jak i lewą dłoń. Impulsy przekazywane są drogami nerwowymi, bezpośrednio do obszarów uszkodzenia ośrodków w mózgu (ruchowych i czuciowych). Dzięki temu dochodzi do uaktywnienia tych obszarów w mózgu, które uległy uszkodzeniu. Dzięki rękawiczce poprawie ulegają funkcje ruchowe i czuciowe ręki. Terapiarękawiczką jest doskonałym uzupełnieniem rehabilitacji.Stymulacja rękawiczką ma za zadanie poprawić czucie oraz sprawność ręki osób:

Jednorazowa sesja trwa 60 minut, a ilość zabiegów uzależniona jest od indywidualnych potrzeb.  Obserwuje się lepsze rezultaty rehabilitacji w połączniu stymulacji rękawiczką wraz z rehabilitacją i terapią ręki.

Na ten moment jesteśmy jedynym miejscem w Poznaniu, gdzie prowadzona jest terapia za pomocą rękawiczki stymulującej korę mózgową.

W Fundacji jest możliwość skorzystania ze stymulacji rękawiczką wraz z terapią ręki.